kwiat-serwis logo
Kwiaciarnia
W naszej kwiaciarni możecie liczyć na wykfalifikowaną obsługę służącą radą w zakresie doboru kwiatów, rodzaju kompozycji, kolorystyki i w zakresie pielęgnacji roślin doniczkowych.
Stale podnosimy nasze kwalifikacje uczestnicząc w pokaz i warsztatach florystycznych. Jesteśmy na bieżąco z aktualnymi trendami i stylami we florystyce.
Asortyment sklepu obejmuje: świeże kwiaty i rośliny cięte, rośliny doniczowe, ceramika, drobne upominki, karty okolicznościowe.
 

O mnie

Nazywam się Janina KwapiszUkończyłam Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie ASP) moje wykształcenie związane jest ze sztuką. W 1991 roku otworzyłam kwiaciarnię, zgodnie z kilkupokoleniową kwiaciarską tradycją rodzinną. W 2005 roku firma poszerzyła działalność o organizację kursów florystycznych.

Brałam udział w 3 kolejnych edycjach Florystycznych Mistrzostw Polski w latach 2000-2004 (Polagra, Poznań).

Jestem pomysłodawcą, organizatorem i jurorem Regionalnych Mistrzostw Florystycznych odbywających się w ramach targów ogrodniczych MTŁ w Łodzi w latach 2003-2004. Jestem członkiem Związku Florystów Polskich (od 2001 r.) i Klubu Profesjonalnych Florystów (od 2005r.) zrzeszającego osoby posiadające certyfikat Dutch Flower Arrangements w Polsce. Zainicjowałam powstanie Łódzkiego Klubu Florystów przy Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Łodzi (od 2003 r.) organizującego liczne wystawy i warsztaty florystyczne.

 

Najważniejsze wystawy i pokazy

Cykliczne pokazy i warsztaty florystyczne w Palmiarni Łódzkiej oraz Łódzkiem Ogrodzie Botanicznym, skierowanych do dzieci i dorosłych.

Udział w cyklicznej wystawie kwiatów w Ośrodku propagandy Sztuki w Łodzi i łowickim Święcie Róży.
Autorka
pokazów florystycznych, organizowanych przez hurtownię kwiatów Fleura w Łodzi.

Pokaz florystyczny w Manfakturze (2010) z udziałem czołowych polskich florystów.

Pokaz florystyczny w Galerii Łódzkiej (marzec 2012)

Od 2003 r. powadzenie kursów oraz warsztatów indywidualnych i grupowych w Łodzi i na zlecenie Powiatowego Urzędu Pracy w Łowiczu (2005 r.)

Pomysłodawczyni i realizatorka kursów finansowanych ze środków Unii Europejskiej, autorka programów szkoleniowych w zakresie bukieciarstwa- florystyki.

Udział w telewizyjnym programie „Maja w Ogrodzie" (2012)